реферат
Главная

Рефераты по рекламе

Рефераты по физике

Рефераты по философии

Рефераты по финансам

Рефераты по химии

Рефераты по хозяйственному праву

Рефераты по экологическому праву

Рефераты по экономико-математическому моделированию

Рефераты по экономической географии

Рефераты по экономической теории

Рефераты по этике

Рефераты по юриспруденции

Рефераты по языковедению

Рефераты по юридическим наукам

Рефераты по истории

Рефераты по компьютерным наукам

Рефераты по медицинским наукам

Рефераты по финансовым наукам

Рефераты по управленческим наукам

Психология педагогика

Промышленность производство

Биология и химия

Языкознание филология

Издательское дело и полиграфия

Рефераты по краеведению и этнографии

Рефераты по религии и мифологии

Рефераты по медицине

Учебное пособие: Підготовка і обробка керамічних плиток

Учебное пособие: Підготовка і обробка керамічних плиток

Міністерство освіти і науки України

Кремінський професійний ліцей


Методична розробка

відкритого уроку виробничого навчання

з використанням електронних засобів навчального призначення

тема уроку:

Підготовка і обробка керамічних плиток


Підготувала

майстер в/н

Шульц С.А.


2009 рік


Вступ

Тема програми: Лицювально-плиточні роботи

Тема уроку: Підготовка і обробка керамічних плиток

Навчальна мета: сформувати первинні уміння та навички з підготовки і обробки керамічної плитки.

Виховна мета: виховувати в учнів охайність, дбайливе ставлення до матеріалу, інструменту, сприяти створенню атмосфери взаємодопомоги.

Розвивальна мета: розвивати навички професійної самостійності і творчого пошуку в ході виконання завдань.

Методична мета: активізація діяльності учнів на уроці за допомогою використання нетрадиційних форм проведення уроку і впровадження електронних засобів навчання.

Тип уроку: комбінований.

Вид уроку: вправи.

Місце проведення: навчальна майстерня.

Дидактичне забезпечення:

1.  Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно – технічного начального закладу з професії «лицювальник – плиточник» 3 розряду.

2.  Критерії кваліфікаційної атестації випускників з професії «лицювальник – плиточник» 3 розряду.

3.  Картки – завдання.

4.  Мультімедійна презентація.

5.  Індивідуальні робочі теки з матеріалами уроку.

Матеріально – технічне забезпечення:

1.  Мультимедіапроектор.

2.  Комп'ютер.

3.  Керамічна плитка.

4.  Плиткоріз.

5.  Електродрель з балеринкою.

6.  Стенд з керамічною плиткою.

Міжпредметні зв'язки:

1.  Технологія лицювальних робіт.

2.  Матеріалознавство.

3.  Охорона праці.

4.  Математика.


Хід уроку

Організаційна частина (5 хвилин).

1. Перевірка наявності учнів.

2. Перевірка готовності учнів до уроку ( зовнішній вигляд, наявність спецодягу).

3. Психологічна підготовка учнів.

Вступний інструктаж (40 хвилин)

Мета уроку: «Сформувати первинні уміння по підготовці і обробці керамічної плитки».

В результаті вивчення цієї теми ви зможете: (слайд №4)

·  Познайомитись з історією плитки;

·  набути вмінь та подбору плитки;

·  набувати навиків роботи з інструментом для різання плитки;

·  застосовувати творчий пошук в ході виконання завдань;

·  закріпити знання одержані на уроках «Технології лицювальних робіт», «Матеріалознавства», «Охорони праці».

Оцінювання ваших досягнень проводитиметься,справлятиметься на підставі «Критеріїв кваліфікаційних атестацій випускників», які фіксуватимуться в «Картці учбових досягнень учнів»

Картка учбових досягнень учнів

И.П.Б.

Картка –

завдання №1

Картка –

завдання №2

Відповіді на питання

Виконання

завдання

Дотримання

ТБ

Загальн.

бал

1. Мажара Людмила 6 7 8 8 10 8
2.

Зверніть увагу:

10 балів – учень має значні практичні навики і уміння, здатний самостійно вирішувати проблемні ситуації.

7 – 9 балів – учень має конкретні практичні знання і уміння, здатний виконувати завдання під керівництвом.

4 – 6 балів – учень має обмежений навиків, здатний виконувати завдання під керівництвом в контрольованому середі.

А почнемо ми наш урок з історії плитки.

Історія кераміки починається,зачинається у глибокій старовині. Спочатку це були гончарні вироби і статуетки. Потім обпалену глину стали використовувати при будівництві і прикрашенні храмів. Різні люди в різних країнах продовж тисячоліть чинили керамічну плитку за незмінною класичною технологією — глина, вода, глазур, вогонь. Свої особливі гончарні рецепти, техніка глазурування і розпису плитки існувала в кожній країні. Люди не лише цінували естетичні якості глиняного облицювання, але також вважали, що дім, прикрашений нею, довше стоїть і менш руйнується.

(слайд №5) Як облицювальні матеріали довгий час використовувалися плоскі плитки і інші елементи із обпаленої глини, не покриті глазур'ю. Загальна назва таких виробів була "теракота" (від італійського "terra cotta" "палена земля"). Теракота виготовляється із особливих сортів глини, яка після випалення набуває характерної фактури і колір (від чорного і червоно-коричневого до світло - кремового). Потім люди навчилися виготовляти теракотові ізразці.

(слайд №6 )ІЗРАЗЦЕЦЬ- плитка з обпаленої глини із зображенням людей і тварин для облицювання стін, печей.

(слайд №7) Рельєфні плитки за старих часів робили, обминаючи глину в дерев'яному коробі, що має в днищі різьблений поглиблений малюнок. На глині виходив відбиток у вигляді опуклого рельєфу. Звідси і відбувається назва «ізразець» (порізаний). Спочатку ізразці просто білили крейдою і лише пізніше навчилися покривати красивою бірюзовою глазур’ю і навіть позолотою.

Поява керамічної плитки на Русі пов'язана з ім'ям Петра Великого. Петру сподобалася кераміка. В цей час до моди увійшло прикрашення печей і внутрішніх стін парадних залів палаців ізразцями.

(слайд №8)Піч, оброблена кахлями, була не лише красива, але і добре випромінювала тепло, а охолоджувалася повільніше, ніж звичайна піч.

З часом ізразці були майже цілком витиснені керамічною плиткою, і застосовувалися тільки для облицювання печей і камінів. Вважається, що Петро Перший назвав плитку на німецький лад «кахлями».

(слайд №9)У другій половині 17 століття кахлі зазнали істотну зміну – білоруські майстри доповнили колірну гамму кахлів білим, бірюзово-зеленим, жовтим і синіми кольорами. Це знамените «пятицветие» руських кахлів. У тому же17 столітті з'явилася керамічна плитка з вкрапленнями кольорового скла і навіть коштовних каменів.

У 18 столітті в Європі виникло промислове виробництво керамічної плитки. З цієї миті в історії обробних матеріалів із глини почався,зачався новий період - масовий.

У середині 19 століття в Німеччині в місті Мітлах було налагоджене виробництво плитки, що увійшла до історії під назвою "метлахськой". Метлахська плитка була, грубої, із неглазурованою лицьовою поверхнею, одноколірною,однокольоровою або строкатою. Довгий час метласька плитка не мала конкурентів. Сьогодні "метлахськой" називають невелику за розміром підлогову плитку із коричневою або пісочною неглазурованою поверхнею.

І сьогодні без керамічної плитки неможливо уявити сучасне будівництво. Нові будівельні матеріали не завжди здатні замінити плитку, оскільки вона володіє практично незамінними специфічними властивостями:

1.  Керамічна плитка дуже міцний матеріал. При правильному укладанні межа його міцності в 10-20 разів перевершує можливості цементу або залізобетону і може досягати 30 тисяч тонн на квадратний метр.

2.  Високий показник жорсткості не дозволяє керамічній плитці деформуватися, навіть при дуже високих навантаженнях. Чим товща плитка, тим вище цей показник.

3.  Завдяки властивостям вогнетривкості і вогнестійкості плитку можна використовувати для облицювання печей і камінів. Вона взагалі не горить і захищає фанеровану поверхню, а при нагріванні не виділяє отруйних речовин.

4.  Керамічна плитка не проводить електричний струм, практично не піддається руйнуванню при зіткненні з хімічними речовинами, не змінює свого кольору під впливом сонячних променів.

5. Керамічна плитка є одним з найгігієнічніших матеріалів, на якому не можуть          довго існувати мікроби.

6. Поверхня облицьована керамічною плиткою має дуже гарний зовнішній          вигляд.

Але для того, щоб поверхня зберігала всі ці властивості, потрібно правильно підготувати і обробити керамічну плитку.

Зверніть увагу на екран.

(слайди №10 - 11) Отже – етапі підготовки і обробки керамічної плитки.

Перш за все, ми повинні розрахувати кількість плитки.

Потім правильно підібрати – залежно від місця облицювання, технічних характеристик, ґатунку, кольору, узору.

Наступний етап – сортування плитки.

І, урешті, різання неповномірних плиток. Що це означає? Нам знадобляться плитки з отворами під розетки і вимикачі, плитка для облицювання біля труб і т.п.

Спочатку мі повинні визначитися – який матеріал ми сьогодні будемо використовувати?

(слайд №12) Звичайно ж це керамічна плитка. Зверніть увагу на стенд з керамічною плиткою. Ви бачите яка існує різноманітність плитки як за кольором, так і за формою.

Питання учням.

Уявіть собі таку ситуацію - ви одержали вбрання або замовлення на облицювання приміщення керамічною плиткою. Що ви повинні перш за все зробити?

Відповідь.

Розрахувати необхідну кількість плитки.

(слайд №13) Правильно, ви повинні бути впевнені, що не помилитеся і замовите потрібну кількість лицювального матеріалу.

(слайд №14) Для цього необхідно обминати знати площу облицювання і мати готовий проект по техніці і малюнку укладання плитки.

(слайд №15) Зверніть увагу на екран. Давайте спробуємо розібратися в розрахунку плитки на прикладі зразків №1 і №2.

(слайд №16) (слайд №17) Завдання№1

Вам необхідно розташувати підсумок згідно з розрахунком плитки для лицювання підлоги розміром 2м х 2м (розмір плитки 30см х 30см.

І ось ви визначилися в кількості плитки і йдете в магазин. І стикаєтеся з новою проблемою. У магазині величезна кількість різноманітної плитки і ви не знаєте яку вибрати.

(слайд №18) Виявляється для цього просто необхідно знати технічні характеристики керамічної плитки.

(слайд №19) Перш за все, плитка ділиться на два види по місцю укладання – підлогову і настінну. Вони розрізняються між собою товщиною, міцністю і          зносостійкістю.

(слайд №20) Не слід укладати настінну плитку на підлогу тому, що через деякий час вона почне,зачне стиратися тріскатися і відставати.

(слайд №21) А підлогова – за своєю важкості просто відвалиться від стін.

(слайд №22) Наявність глазурі. Глазурована плитка – на плитку наносять малюнок, потім шар глазурі. Неглазурована плитка – найчастіше однотонна, або з малюнком, який створюється за рахунок фарбувальних речовин, що додаються до початкової суміші. Неглазурована плитка набагато міцніше глазурованої.

(слайд №23) Плитка двохобпалювальна – в результаті виходить пористаіз невисокої міцності плитка, яка застосовується для лицювання стін.

(слайд №24)Плитка однообпалювальна – це сучасніша технологія. В результаті виходить плитка з підвищеною міцністю, морозостійкістю, низьким водопоглиненням. Ознаки плитки – матова нековзна поверхня, вона щільніше і важче двохобпалювальної.

(слайд №25)Зносостійкість. Підбираючи плитку ми хочемо прожити з нею довге і щасливе життя без проблем.

(слайд №26)Тому звернете увагу на те, що термін служби плитки залежить від стійкості плитки до зносу і місця використання.

(слайд №29) Сорт.

(слайд №30) Плитка1 сорту на 100 плиток 5 плиток з дефектами(нерівномірність кольору, відтінку, розміру).

Плитка 2 і 3 сорту - на 100 плиток більше 5 дефектів (кривизна сторін, напливи на краях; раковинки і т.п.) Такі дефекти не впливають на міцність плитки.

(слайд №31 - 37) Колір, малюнок і форма. Декоративні можливості керамічної плитки справді безмежні. Комбінуючи плитку різноманітного кольору, малюнка, форми, застосовуючи декоративні деталі плитки, можна навіть із стандартного набору пропозицій створювати неповторний, індивідуальний дизайн. Одне і те ж приміщення може виглядати абсолютно по-різному.

Правильно управляючи фонами і колірними акцентами, можна зорово змінювати простір: всім відомо, що темні кольори зорово зменшують приміщення, а світлі – навпаки, збільшують. Але крім цього, кольори здатні змінити стиль вашої кімнати: наприклад, теплі кольори теракота створюють атмосферу кантрі або сільського стилю, а чорні і білі кольори зроблять обстановку сучаснішою. Легкі пастельні кольори – персиковий, рожевий, світло-блакитний,ясно-голубий або світло-зелений, зроблять кімнату м'якшою і зорово додадуть більше повітря. Яскраві контрастні кольори плитки привернуть більше уваги на себе, а менш контрастні кольори дозволять зробити більший акцент на меблях. При підборі кольорів не забувайте про різне освітлення приміщення залежно від часу доби – під сонячним світлом всі кольори виглядають соковитішими, при кімнатному освітлення – теплішими, при галогенному освітленні – холоднішими. Не забувайте це, коли підбираєте плитку в магазині – те, що виглядало ніжно-блакитним на прилавку, може опинитися мутно- зеленим під кімнатними лампами.

(слайд №38). Сортування плитки.

(слайди №39 - 40) Увага на екран.

(слайд №41) І нарешті завершальний етап підготовки плитки – різання неповномірних плиток.

В процесі облицювання нам будуть необхідні неповномірні плитки .

Перш за все визначимося – які інструменти ми застосовуватимемо для різання плитки. Це - ручний плиткоріз і електродрель з балеринкою.

(слайд №42) Ми з вами вже вивчали інструменти які використовують для різки плитки.

Існує два види різання плитки:

·  (слайд №43) Пряме різання плитки

·  (слайд №44) Фігурне різання плитки – навколо розеток, вимикачів, труб.

Демонстрація майстром прийомів резки плитки по прямій. Послідовність операцій:

1.  За допомогою рулетки вимірюють розмір неповномірної плитки.

2.  Відзначають цей розмір на плитці олівцем.

3.  Укладають плитку в ручний плиткоріз, і виконують,справляють розріз.

Демонстрація майстром прийомів фігурної резки плитки. Послідовність операцій:

1.  Балеринка закріплюється в електродрелі.

2.  Вимірюють діаметр отвору і місце його розташування на плитці..

3.  Не балеринці виставляють необхідний діаметр.

4.  Встановлюють балеринку на плитку. Виконують виріз отвору.

Завдання№2

Вам необхідно виконати підготовку керамічної плитки під облицювання поверхні… ( у кожного учня різні варіанти поверхонь).

Майстер застерігає учнів від типових помилок.

Майстер нагадує про правильну організацію робочого місця і дотримання правил охорони праці.

Відповіді на питання учнів.

Підбиття підсумків вступного інструктажу.

Поточний інструктаж (270 хвилин)

1. Видача завдань учням для самостійної роботи

2. Розподіл учнів по робочих місцях.

3. Цільові обходи майстром робочих місць з перевіркою:

·  правильності організації робочих місць;

·  правильності виконання учнями нових прийомів та технологічного процесу виконання робіт;

·  надання допомоги учням;

4. Прийом і оцінка майстром виконаних робіт.

5. Прибирання робочих місць.

Заключний інструктаж (30 хвилин)

1.  Підбиття підсумків роботи, ступінь досягнення поставленої мети.

Заповнення «Картки учбових досягнень учнів». Повідомлення та  обґрунтування                   оцінок.

2.  Повернення до очікуваних результатів.

Визначається, що вийшло реалізувати в ході заняття, а що не в повній мірі вдалося зробити.

3.  Аналіз виконаної роботи

Учні висказують свої думки про корисність уроку: що було складним, новим, незвичайним на занятті.

Домашнє завдання :

виконати розрахунок кількості плитки необхідної для облицювання кухні в домі,хаті учня (на вибір – підлога або стіни).

Завдання

Вам необхідно виконати розкладання насухо, пряме і фігурне різання керамічної плитки.

Час виконання –4,5 години

1.  Підбір необхідних матеріалів і інструментів.

2.  Сортування плитки.

3.  Розкладання плитки насухо.

4.  Пряме різання керамічної плитки.

5.  Фігурне різання керамічної плитки.

6.  Прибирання робочого місця.


© 2011 Банк рефератов, дипломных и курсовых работ.